Cctv ve Video Kontrol Sistemleri

Kayıt kontrol donanımları ve kameralar; gerçekleşen olayların takip edilmesinin istendiği yerlerde günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Olayları izlemek ve alarm sistemi aracılığıyla anında tespit etmek, bu nedenle hızla müdahale etmek bu sistemle mümkündür. Kayıt kontrol sistemi ile gerçekleşmiş olayları daha sonra yapılan kayıtlarla takip etmek ve delil elde etmek de mümkündür.
Kapalı devre televizyon (CCTV) sistemi ile güvenlik, geçiş kontrol sistemleri ve bina kontrol sistemleriyle entegrasyonu kolaylaşmış hatta yaygın olarak da talep edilir hale gelmiştir. Sistem ile özel kablo ve kontrol donanımlarının kullanılma gereği de ortadan kalkmıştır.
Birtakım yazılım ve donanımların eklenmesiyle bahsettiğimiz kamera sistemi ile operatör müdahalesine gerek kalmadan alarm üretebilir, plakaları tespit edebilirsiniz. Bahsettiğimiz sistem ile insan sayma ve raporlama, plaka tanıma, video içerik analizi gerçekleşmiş
olur.

Sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

  • Tesisiniz ve işletmeniz analiz edilerek izleme ve raporlama gereksinimleriniz belirlenir.

  • Uygulamak istediğiniz güvenlik tedbirleri görüşülür ve video kontrol sisteminizin, binanızdaki geçiş kontrol, güvenlik, yangın alarm ve bina otomasyon sistemleri ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.

  • Güvenlik senaryoları tartışılarak can emniyeti gereksinimleri ile bir çelişki olup olmadığı araştırılır ve varsa bu çelişkileri giderecek çözümler bulunur.

  • Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.

  • Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.

  • Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.